REKLAMA
Znaleziono 577 wyników
Miliony z KPO dla TAURON Nowych Technologii na modernizację oświetlenia w 30 gminach na południu Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Miliony z KPO dla TAURON Nowych Technologii na modernizację oświetlenia w 30 gminach na południu Polski
TAURON Nowe Technologie pozyskał za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego 65 mln zł dofinansowania w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Pieniądze te w całości trafią na unowocześnienie tauronowego oświetlenia drogowego w ponad 30 gminach na południu Polski.
3 mld zł na rozwój sieci. TAURON zapowiada duży wzrost wydatków na inwestycjeartykuł
Pokaż artykuł
3 mld zł na rozwój sieci. TAURON zapowiada duży wzrost wydatków na inwestycje
TAURON planuje zwiększyć nakłady inwestycyjne na sieci elektroenergetyczne do trzech miliardów złotych w 2024 roku. To trzykrotny wzrost w porównaniu z 2010 rokiem. Środki te zostaną przeznaczone na przyłączenia nowych klientów, w tym OZE oraz modernizację i przebudowę sieci elektroenergetycznych.
TAURON analizuje rozwój kogeneracji z wykorzystaniem paliw alternatywnychartykuł
Pokaż artykuł
TAURON analizuje rozwój kogeneracji z wykorzystaniem paliw alternatywnych
Grupa TAURON podpisała list intencyjny z firmą SUEZ, rozpoczynając współpracę w zakresie analizy możliwości rozwoju nowoczesnych źródeł wytwórczych opartych na wysokosprawnej kogeneracji.
Pół miliarda złotych na inwestycje w bezpieczeństwo energetyczne Wrocławia i Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda złotych na inwestycje w bezpieczeństwo energetyczne Wrocławia i Dolnego Śląska
Środki te przeznaczone zostały na inwestycje TAURONA w rozbudowę i modernizację sieci elektroenerget...
Ponad 25 miliardów złotych dla Śląska – TAURON pokazał plan inwestycyjnyartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 25 miliardów złotych dla Śląska – TAURON pokazał plan inwestycyjny
Ponad 25 miliardów złotych w perspektywie 10 lat – takie środki Grupa TAURON zainwestuje w województwie śląskim. Firma zaprezentowała ambitny plan inwestycyjny dla regionu, którego fundamentem jest ewolucyjna transformacja energetyczna. Lokalizacje, w których obecnie działają konwencjonalne elektrownie, zmienią się w nowoczesne huby, a południe kraju pokryje inteligentna sieć energetyczna.
TAURON Dystrybucja z ważną inwestycją w aglomeracji wrocławskiejartykuł
Pokaż artykuł
TAURON Dystrybucja z ważną inwestycją w aglomeracji wrocławskiej
TAURON Dystrybucja uruchomił nową inwestycję w podwrocławskich Siechnicach, wartą ponad 54,5 mln złotych. Nowoczesny obiekt zwiększy bezpieczeństwo energetyczne całej aglomeracji wrocławskiej. Stacja poprawi także warunki pracy sieci dla nowych przyłączeń. Stacja elektroenergetyczna Czechnica została przebudowana w celu przyłączenia nowego źródła wytwórczego. To bloki kogeneracyjne Elektrociepłowni Nowa Czechnica o mocy 180 MW
Pół miliarda złotych na nowoczesną sieć: Energa i Tauron z potężnym zastrzykiem z KPOartykuł
Pokaż artykuł
Pół miliarda złotych na nowoczesną sieć: Energa i Tauron z potężnym zastrzykiem z KPO
Kolejne pół miliarda złotych z Krajowego Planu Odbudowy zasili modernizację polskiej sieci elektroenergetycznej. Dzięki strategicznym umowom podpisanym przez NFOŚiGW z Energa-Operator oraz Tauron Dystrybucja, polska energetyka przejdzie technologiczny skok, który pozwoli na budowę inteligentnej infrastruktury i znaczące zwiększenie potencjału przyłączeniowego dla odnawialnych źródeł energii
Coraz bliżej budowy wielkiego bloku gazowego (OCGT) o mocy ok. 600 MW w Elektrowni Jaworznoartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej budowy wielkiego bloku gazowego (OCGT) o mocy ok. 600 MW w Elektrowni Jaworzno
TAURON Polska Energia zrealizuje kolejną nową, wielką inwestycją w województwie śląskim. Energia Projekt OCGT Jaworzno wygrał aukcję rynku mocy, uzyskując wsparcie na 2030 rok. Decyzja o budowie jednostki o mocy ok. 600 MWe to kolejny krok TAURONA w stronę wzmacniania krajowego systemu elektroenergetycznego.
[śląskie] Budowa bloku 50 MW w Bielsku-Białej na finiszuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Budowa bloku 50 MW w Bielsku-Białej na finiszu
Trwają prace budowlano-montażowe i rozruch nowego bloku ciepłowniczego Tauron Wytwarzanie o mocy 50...
[Łagisza] Przebudowa R110kV Elektrownia Łagiszainwestycja
Pokaż inwestycję
[Łagisza] Przebudowa R110kV Elektrownia Łagisza
Będzin, Gródków
inwestycja
Pokaż inwestycję
Farma fotowoltaiczna
Święcany
[Sieradz] Galeria "Dekada"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Sieradz] Galeria "Dekada"
Sieradz
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Sieradz] Galeria Sieradzka
Sieradz
Dolny Śląsk: Kolejna duża inwestycja w fabryce Mercedes-Benz w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Kolejna duża inwestycja w fabryce Mercedes-Benz w Jaworze
Najnowsza inwestycja obejmuje budowę bocznicy kolejowej w południowo-zachodniej części strefy ekonomicznej, podobszar Jawor/DSAG S3, oraz centrum logistycznego na terenie fabryki Mercedesa w Jaworze. Bocznica połączona będzie z linią kolejową nr 137 Kędzierzyn Koźle – Kamieniec Ząbkowicki – Legnica.
Pierwsze elementy przejściowe na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power zainstalowane [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Pierwsze elementy przejściowe na morskiej farmie wiatrowej Baltic Power zainstalowane [ZDJĘCIA]
Projekt Baltic Power - wspólne przedsięwzięcie ORLEN i Northland Power - potwierdził pierwsze udane instalacje pięciu elementów przejściowych, które połączą fundamenty i morskie turbiny wiatrowe na farmie. To pierwsza taka instalacja na polskich wodach Bałtyku.
Duński koncern Ørsted stawia na Gdańsk. Otworzył nowe biuro dla projektu Baltica 2artykuł
Pokaż artykuł
Duński koncern Ørsted stawia na Gdańsk. Otworzył nowe biuro dla projektu Baltica 2
Duński koncern Ørsted stawia na Gdańsk Nowa przestrzeń w Olivia Centre będzie centrum planowania i koordynacji budowy przy największej morskiej farmie wiatrowej w Polsce. Biuro w Gdańsku ułatwi współpracę z regionalnymi partnerami oraz dostęp do kluczowej infrastruktury dla budowy Baltica 2.
Dwie koreańskie firmy zaprojektują polski odcinek linii Kolei Dużych Prędkości Katowice – Ostrawaartykuł
Pokaż artykuł
Dwie koreańskie firmy zaprojektują polski odcinek linii Kolei Dużych Prędkości Katowice – Ostrawa
Południowokoreańskie konsorcjum podpisało umowę ze spółką Centralny Port Komunikacyjny na zaprojektowanie linii Kolei Dużych Prędkości między Katowicami a granicą polsko-czeską. Ten 70-kilometrowy odcinek to fragment trasy kolejowej Katowice – Ostrawa. Trwa projektowanie już ponad 400 km kolejowych szprych CPK.Ten odcinek to jeden z kluczowych fragmentów linii kolejowych budowanych w Polsce przez CPK. Stanowi ważny element unijnej transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T) łącząc Katowice, Warszawę czy Kraków z Brnem, Pragą, Bratysławą, Wiedniem i Budapesztem.
TAURON planuje wielką inwestycję na terenie Elektrowni Łagiszaartykuł
Pokaż artykuł
TAURON planuje wielką inwestycję na terenie Elektrowni Łagisza
Grupa TAURON analizuje możliwość budowy nowego źródła ciepła na terenie Elektrowni Łagisza w Będzinie. Nowy system ciepłowniczy ma obejmować gazową jednostkę kogeneracyjną o mocy 140 MWt/120 MWe przystosowaną do produkcji na bazie paliw zeroemisyjnych, jednostkę wykorzystującą technologię Power to Heat oraz akumulator ciepła. Energia z tego hybrydowego systemu ma zastąpić wolumen produkowany w obecnej jednostce węglowej. To kolejny etap w realizacji strategii Grupy TAURON ogłoszonej przez zarząd na lata 2025-2035 i ważny krok w kierunku transformacji energetycznej.
TAURON inwestuje w woj. śląskim w instalację do produkcji zielonego wodoruartykuł
Pokaż artykuł
TAURON inwestuje w woj. śląskim w instalację do produkcji zielonego wodoru
TAURON pozyskał ponad 133 mln zł dofinansowania na budowę innowacyjnej instalacji do produkcji wodoru RFNBO. Środki pochodzące z konkursu BGK przyczynią się m.in. do rozwoju komunikacji wodorowej oraz dekarbonizacji przemysłu w województwie śląskim.
TAURON rozpocznie prace przy remoncie zapory elektrowni wodnej w Pilchowicachartykuł
Pokaż artykuł
TAURON rozpocznie prace przy remoncie zapory elektrowni wodnej w Pilchowicach
Zarząd spółki TAURON Ekoenergia podpisał umowę o wartości ponad 93 mln zł na realizację zadania pn. „EW Pilchowice I Modernizacja Obiektów Zbiornika Wodnego”. Wykonawcą prac, wybranym w przetargu publicznym, jest firma Naviga-Stal z Kiełczowa. Pierwsze prace rozpoczną się już w styczniu 2026 roku.
REKLAMA